Ruční výroba

Hlavním zaměřením Umělecké dílny BK je autorská knižní vazba a originální zpracování tiskovin. Navrhuji a vyrábím fotoalba, diáře, zápisníky, kroniky, pamětní knihy, pouzdra a další díla podle přání zákazníka. Specializuji se na slepotisk (reliéfní ražbu) a intarzii, které uplatňuji v knihařské i tiskové výrobě při tvorbě přání, oznámení, poukazů a další zakázkové produkci.

Nabízená knihařská díla a zakázky zpracovávám výhradně ručně a na starých manuálních knihařských strojích. Každá knižní vazba je originál, proto k procesu výroby přistupuji individuálně od zpracování grafického návrhu a řemeslného zpracování k finální realizaci. Pro výrobu používám kvalitní materiály jako je papír, kartón a knihařské plátno, materiály exkluzivní jako je pravá kůže nebo i atypické jako dřevo a kov. Jednotlivé knižní vazby vyrábím podle klasických knihařských metod nebo metody inovuji v závislosti na celkové koncepci a výsledném designu díla.

Ručně vyráběná svatební oznámení, narozeninová přání, dárkové poukazy a další tiskoviny vyhotovuji především na zakázku. Přání a tiskoviny vyrábím technikou slepotisku, výřezu nebo jejich kombinace. Podle požadavků a užité techniky vyrábím díla kusově nebo v sériích. Jako materiál používám grafické kartóny a papíry, případně jiný kreativní materiál jako jsou pauzovací papíry a speciálně povrchově upravené kartóny. Ke každému kusu přání vyhotovuji ručně vyrobenou obálku.